Tytuły finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych:
Maja Balcerzak, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta- matematyka
Julia Piaskowska- język polski
Kajetan Płachta - fizyka
Maja Balcerzak, Dawid Kapral, Hubert Paszkowski, Cezary Skoczylas, Borys Sośnicki, Jan Szymkiewicz, Maciej Tomczyk- wiedza o społeczeństwie
Tytuły laureatów - Maja Balcerzak , Kajetan Płachta i tytuły finalistów - Jakub Kowalski , Borys Sośnicki , Adrian Chłopowiec Wojewódzkiego Konkursu Tematyczngo „Matematyka- moja pasja”
Tytuły laureatów –Dawid Kapral, Jakub Andrzejak, Julianna Klęk i tytuł finalisty - Łukasz Szczerkowski Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego „First Step To Success”
W Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur” wyróżnienia zdobyli: Mikołaj Romek, Mikołaj Tomczyk, Jakub Kowalski, Jakub Wujda, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta i Wiktor Jasiński.
W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Pangea” tytuły finalistów zdobyli: Adam Dzikowicz i Wiktor Owczarek.
W konkursie matematycznym „Jagiell – MAT” dla gimnazjalistów zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka I miejsce zajął Adrian Chłopowiec, a II miejsce przypadło Mai Balcerzak.
W „Powiatowych Potyczkach Matematycznych 2016” w kategorii klas I trzecie miejsca zajęli: Maria Kurzydło, Mikołaj Tomczyk i Julia Woźniczka; w kategorii klasy II drugie miejsce zajął Jakub Kowalski; w kategorii klasy III pierwsze miejsce zajęli: Adam Chłopowiec, Adrian Chłopowiec, Kajetan Płachta, a miejsce trzecie zajął Wiktor Jasiński.
Międzyszkolny Konkurs dla Gimnazjalistów „British Day” zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu wygrała drużyna PGGS- u w składzie: Julia Cieślicka, Iza Wołowicz, Bartłomiej Czyżak, Wiktor Jasiński, Mateusz Świątek.
W Międzyszkolnym Konkursie Fizycznym dla Gimnazjalistów nasza drużyna „Gimludki” zajęła I miejsce. Trzy osoby odniosły sukces indywidualny. Pierwsze miejsce zajął Kajetan Płachta, drugie miejsce wywalczyła Klaudia Leśniewska . Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Kęsiakowi ,
Michał Majewski zajął II miejsce w międzypowiatowym konkursie „Bezpieczni, Świadomi, Zdrowi”.
W konkursie literackim „ Album rodzinny” zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sieradzu oraz Wróblewskie Stowarzyszenie Oświatowe „NIE PYTAJ” Zuzanna Grzesiak zajęła I miejsce, a Natalia Świniarska i Katarzyna Pietrzak otrzymały wyróżnienia.
W V Wojewódzkim Konkursie Literackim „Młodzież pamięta”- Julia Piaskowska zajęłaII miejsce.
Nasza drużyna w składzie: Nikola Borkowska, Zuzanna Grzesiak, Martyna Ulas, Adam Dzikowicz oraz Piotr Urycki w kategorii gimnazjalnej zajęła I miejsce w VIII Międzyszkolnym Konkursie „Poznaję św. Urszulę Ledóchowską – Patronkę Sieradza”.
Zwycięzcą II edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla uczniów gimnazjów z terenu Sieradza został Bartłomiej Fornalczyk, Hubert Paszkowskizajął III miejsce.
W XXVI Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy ochrony środowiska”Zuzanna Grzesiak i Martyna Ulaszdobyły: w kategorii „Film” - I miejsce, a w kategorii „Plakat” – III miejsce.
W konkursie wiedzy nt. powstania styczniowego i znajomości książki ,,Sprawy Łuki Bakowicza”- Maria Kurzydło zajęła I miejsce
ARTYSTYCZNE:
Klaudia Idzikowska i Maja Stanioch zostały laureatkami w Konkursie plastycznym „Kraina Świętego Mikołaja” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury w Sieradzu.
III miejsce w Konkursie Piosenki Żołnierskiej w czasie XII Rajdu Sieradzkiego „Szwędaczka” zajęła drużyna w składzie: Kowalczyk Piotr, Matusiak Katarzyna, Miszczak Martyna, Mosek Martyna, Skoczylas Cezary, Paszkiewicz Hubert, Wołowicz Izabela, Ślipek Adam, Raźniak Kamila, Stanioch Maja
W Regionalnym Konkurs Plastycznym dla Gimnazjalistów „Portret Mozarta”, „Fortepian – król instrumentów muzycznych” /organizator: Liceum Plastyczne w Zduńskiej Woli/ nagrodę otrzymała Klaudia Idzikowska a Aleksandra Jabłońska – wyróżnienie.
SPORTOWE:
Drużyna w składzie: Ola Siemińska i Michał Jadwicki , Zuzanna Nogala i Olek Gozdalik zajęła I miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Szachowej, wygrała następnie zawody międzypowiatowe, a w finale Wojewódzkiej Gimnazjady Szachowej zajęła wysokie IVmiejsce.
Michał Jadwicki na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Szachowym w Turku zajął III miejsce w kategorii gimnazja.
Indywidualne Biegi Przełajowe – Szkolny Związek Sportowy (Mistrzostwa Powiatu)Alicja Karska IV m. , Piotr Bilski VI m.
Gimnazjada – Piłka Siatkowa Chłopców – Szkolny Związek Sportowy drużyna w składzie: Makówka Dominik, Piasecki Franciszek, Piechota Dawid, Szczepanik Michał, Sieszchała Jakub, Płachta Kajetan, Sowała Michał, Janas Kacper, Szumicki Adam, Makówka Sebastian, Lesiecki Mateusz, Modrzejewski Kacper, Zimny Maksymilian - Mistrzostwa Powiatowe I miejsce, Mistrzostwa Rejonowe III miejsce
Gimnazjada – Piłka Siatkowa Dziewcząt – Szkolny Związek Sportowy w składzie: Bąk Izabela, Leśniewska Klaudia, Lejman Oliwia, Kaczmarek Karolina, Owczarek Natalia, Andrysiak Iga, Walczak Milena, Zawieja Zuzanna, Światkiewicz Natalia, Jagoda Oliwia, Kępniak Małgorzata, Kamola Wiktoria - Mistrzostwa Powiatowe Im., Mistrzostwa Rejonowe - VI m.
Gimnazjada – Tenis Stołowy Chłopców – Szkolny Związek Sportowy - I miejsce Bartosik Kamil Stasiak Adam Sobczak Dawid – Im. Mistrzostwa Powiatowe.
Gimnazjada – Tenis Stołowy Dziewcząt – Szkolny Związek Sportowy - Kasprzak Weronika Makowska Roksana- Im. Mistrzostwa Powiatowe