Rok 2013/2014
SUKCESY W ROKU SZKOLNYM 2013/14
SUKCESY NAUKOWE
-
Bartłomiej Sobanek -laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
-
Patryk Pilarski -finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
-
Michał Jadwiszczak - finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
-
Bartłomiej Sobanek -finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii
-
Agata Świniarska -finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Sztuce/ muzyka/
-
Krystian Nowicki -finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
-
Wojciech Leśniowski -finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki
-
Ada Domagała i Kamil Michalak- finaliści Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego Matematyka – Moja Pasja
-
W ogólnopolskim Konkursie Informatycznym: „ Komputerowy biathlon” drużyna PGGS-u / W. Leśniowski, O. Bulzacka, B. Sobanek, P.Pilarski, K. Michalak, J. Augustyniak/ zajęła III miejsce
-
W wojewódzkim konkursie matematyczno- przyrodniczym SOZOLOG trzyosobowa drużyna naszej szkoły /Patryk Pilarski, Oliwia Bulzacka, Bartłomiej Sobanek/ zajęła II miejsce.
-
Sześcioro uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego Konkursu Turystyczno- Geograficznego: „ Przez lądy, morza i oceany…”
-
W Powiatowych Potyczkach Matematycznych sukcesy odnieśli:
W kategorii klas I:
2. miejsce - Chłopowiec Adam kl.1c oraz Matusiak Natalia kl.1f
3. miejsce - Balcerzak Maja kl.1c
W kategorii kl. II:
1. miejsce - Niedźwiecka Julia kl.2a oraz Domagała Ada kl.2a
3. miejsce - Stefaniak Julia kl.2g
W kategorii klas III:
2. miejsce - Rybak Klaudia kl.3d
3. miejsce - Brodacki Rafał kl.3f
-
W Międzypowiatowych Potyczkach Matematycznych
3.miejsce - Domagała Ada kl.2a
-
W „Kangurze Matematycznym 2014”, wyróżnienia otrzymali:
W kategorii klas I: Wiktor Jasiński (If), Maja Balcerzak(Ic), Weronika Janeczek, Wiktor Wlazło( Ic)
W kategorii klas II: Maciej Wika( IIe), Ada Domagała ( IIa), Kacper Kaczmarek(IIe)
W kategorii klas III: Kamil Michalak ( IIIf)
-
Michał Jadwiszczak (IIa) i Ada Domagała (IIa) otrzymali tytuł kaon w Konkursie Fizycznym „Lwiątko”
Kaczmarek Kacper (IIe), Smug Wiktoria(IIa), Niedźwiecka Julia(IIa), Sobanek Bartłomiej(IIIf), Pilarski Patryk (IIIf), Michalak Kamil (IIIf) - tytuł taon.
-
V miejsce Kamila Michalaka i IX Patryka Pilarskiego w finale trzyetapowego wojewódzkiego konkursu: „Fascynująca fizyka”
-
I miejsce Michała Jadwiszczaka (IIa), II miejsce Ady Domagały(IIa) i III miejsce Kacpra Kaczmarka (IIe) w V Powiatowym Konkursie Fizycznym dla klas II Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyróżnienia dla Julii Niedźwieckiej i Macieja Wiki.
-
W internetowym konkursie FIRST STEP TO SUCCESS w finale znaleźli się: Patryk Pilarski (IIIf)– drugie miejsce, Michał Jadwiszczak(IIa) – trzecie,Ada Domagała (IIa) – czwarte, Julia Niedźwiecka (IIa)– piąte, Wiktoria Smug (IIa)– szóste, Klaudia Rybak(IIId) – siódme, Kamil Michalak (IIIf) – ósme, Klaudia Leśniewska – dziewiąte, Bartłomiej Sobanek (IIIf) – dziesiąte
-
W XIV Międzypowiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Wieluniu Wiktor Jasiński (kl. If) i Martyna Pęczek (kl. IIIe) zajęli II miejsca w swoich kategoriach.
SUKCESY ARTYSTYCZNE
-
W konkursie „Mój kalendarz” zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej nagrodę zdobyła Daria Dąbek z kl.IIg, a wyróżnienie Paulina Kwiatkowska z kl. IIc. Prace uczennic znalazły się w opublikowanym kalendarzu.
-
W konkursie „Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe” organizowanym przez Spółdzielczy Dom Kultury laureatkami zostały: Agata Kosakowska i Weronika Łojewska z kl. Ic, Natalia Matusiak z kl.If oraz Julia Niedźwiecka z kl. IIa. Uczennice przygotowały prace z rękodzieła artystycznego.
-
Na IX Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II Weronika Juszczak (kl. IIa) zajęła I miejsce, a Natalia Matusiak (kl.If)–II miejsce.
-
W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „ Jan Paweł II” nagrody I stopnia otrzymały: Paulina Maria Piechota (IIId), Paulina Anna Piechota ( IIId) i Natalia Matusiak( If) ; Oliwia Bulzacka ( IIIc) otrzymała wyróżnienie.
-
XVIII m. Julii Niedźwieckiej w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II
SUKCESY SPORTOWE
-
I miejsce chłopców w klasyfikacji ogólnej „Gimnazjada 2013”/wyniki ogłoszono w styczniu 2014r/.
-
III miejsce Mariusz Kolasiński w Powiatowych Biegach Przełajowych
-
II miejsce drużyny chłopców w sztafetowych biegach przełajowych w zawodach powiatowych i III w zawodach międzypowiatowych
-
V miejsce drużyny chłopców w powiatowych zawodach w tenisie stołowym
-
III miejsca w zawodach miejskich dziewcząt i chłopców w piłce ręcznej i unihokeju
-
I miejsce drużyny dziewcząt w piłce siatkowej plażowej w powiecie /Maria Bartczak, Daria Bogusławska/
-
II miejsce w powiecie drużyny dziewcząt w piłce siatkowej
-
II miejsce w powiecie chłopców w piłce siatkowej
-
I miejsce w powiecie drużyny chłopców w biegach Vena ( sztafeta szwedzka)